Sağlık Bakanlığımızdan Ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı dün YDÜ 3B Tasarım ve Baskı Laboratuvarı‘nı ziyaret etti. Sağlık Bakanı Dr. Dt. Filiz Besim‘i, laboratuvarımız hakkında bilgilendirdikten sonra yaptığımız işler ve yeni projelerimizden bahsettik.

YDÜ 3B Tasarım ve Baskı Laboratuvarı Medikal Sorumlusu Doç. Dr. Emil Mammadov, 3B baskı teknolojilerinin tıp ve eğitim alanındaki kullanımını anlattı. Aynı zamanda 3B modelleme ve basma sürecinden de bahsedildi. Doç. Dr. Emil Mammadov, 3B baskı teknolojilerinin önemini, çalışma sürecini ve ameliyatlarda kendisine getirdiği kolaylıklardan söz etti ayrıca fonksiyonel cerrahi aletler gibi tıbbi cihazların 3B baskı modellerini gösterdi. Misafirlere 3B baskıların canlı süreci de gösterildi.

Yapmakta olduğumuz BioPrinter‘a ilgi büyüktü. BioPrinter’in ne olduğu ve nasıl çalıştığı, heyete anlatıldı. Devrim niteliğinde olan BioPrinter‘i kullanarak ilerde yapacağımız projelerden bahsettik. Çalışmalarımızı çok beğenen Sağlık Bakanı Dr. Dt. Filiz Besim, bizi ilgiyle takip edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın