Yeni Aletler

Yakın Doğu Hastanesi ile yakın iletişimde olan bir laboratuvar olarak, doktor ve hemşirelerimizin işini kolaylaştırmak için onlara daha fazla tıbbi malzeme vermeye çalışıyoruz.

24 Mayıs tarihli blog yazımızda, cerrahi forsepsler üzerinde çalıştığımızdan bahsettik. Pivot desteği olan cerrahi forseps doktorlarımız tarafından onaylanmadı. Mühendislerimizin eğitimi için, doktorlar bizlere ameliyathaneye ortamını gösterdi. Bu ziyaretlerden birinde, mühendislerden biri hastane sınıfı paslanmaz çelik forsepslerin nasıl kullanıldığını gözlemledi. Tasarımın mekanik yönünden, hiçbir güç olmadan bile, forsepsin ucu dokuyu tutmayı sağlıyordu. Ayrıca, çelik forseps üzerinde, tasarımın ucunda ortaya çıkan kuvveti daha da artıran bir pivot vardı. Bir hafta önce, danıştığımız doktor laboratuara geldi ve doku tutabilen yeni forsepsler istedi.

Çok yoğun çalıştığımızdan, zaman zaman web sitelerinden önceden tasarlanmış parçaları kullanıyoruz. Forseps tasarımları ararken forsepsin her iki yanında bulunan PLA esnekliği nedeniyle gerekli olan paslanmaz çelikten çok daha fazla olan pivotlarla dolu iyi bir modelle karşılaştık. Bu yeni forsepsde, 15 dişe sahip ince, kesin olmayan bir uç var.

Neşter, tıp alanında çok yaygın olarak kullanılan küçük ve oldukça keskin bir alettir. Üniversitede daha fazla neşter ihtiyacı olduğu bize bildirildi. Bıçaklar çok sayıda olduğundan, tek yapmamız gereken bıçakları takmak için neşter saplarını 3B baskı yapmaktı.

Bu iki yeni alet sarı PLA 210 ̊C baskı ucu ve 60 ̊C baskı yatağı (plakası) ile basılmıştır. Her aletten 5 tane basıldı ve ilgili alanlara sunuldu.

Bir cevap yazın