Roux-Langenbeck Ekartörü

Piyasada bulunmayan bir şey yaratmak her zaman büyük bir zevktir. Tıp danışmanımızla beyin fırtınası yaparken iki aleti tek bir alette bir araya getirmekten bahsetti. Mühendislerin aklına gelenler, kampçıların her zaman kullandıkları sporklar(şekil itibarıyla kaşığa benzeyen ucunda üç sivri çıkıntı olan mutfak gereci) gibi bir şey. Bizim çalışmamız da, bir ucu roux ekartörü ve diğer ucu da langenbeck ekartörü olan bir alet yaratmak olacak.

Roux kısmı zaten çizildi, test edildi ve 3B basıldı. Bu yüzden sırada, langenbeck’in ucunu tasarlamak ve test etmek var. Danışman doktorumuzun talep ettiği gibi, langenbeck kısmı, roux ucundan biraz daha uzun olacak. Langenbeck’in ucu keskin olmalıydı, böylece tasarım 3B yazıcıdan en iyi sonucu almak için birkaç kez düzeltildi.

Roux-Langenbeck Ekartörü

3B baskı yaparken, eğer uzun taraf düzlemde yer alırsa, hem Roux hem de Langenbeck uçlarının keskin kısımları beklendiği gibi çıkmaz, aynı zamanda roux kısmının iç kıvrıklığı, destek nedeniyle olması gerektiği kadar yumuşak değildir. Tasarımı % 100 dolgu ile yana yatırarak bastırmak bize en iyi sonucu verdi ve biz de son ürünü elde ettik.

Bir cevap yazın